• MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE  Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa zostały rozdane nagrody dla szkół biorących udział w Turnieju "MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE" 2016.

  Krwiodawcy naszej szkoły oddali 47,25 litrów krwi i zajęli II miejsce w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w powiecie elbląskim, za co otrzymali Puchar Prezesa Oddziału Regionalnego PCK w Elblągu oraz wyróżnienie Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Odziału PCK: Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

  Wszystkim serdecznie gratuluję.

  Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie:

  Paweł Zawadzki - 4F 2,7 litra krwi
  Tomasz Karpowicz - 4F 1,8 litra krwi
  Krzysztof Michalak - 4F 1,8 litra krwi
  Krzysztof Dziedzina - 4A 1,8 litra krwi
  Paweł Jakóbczyk - 4A 1,8 litra krwi
  Sebastian Jurkowski - 4C 1,8 litra krwi

  Zachęcam pełnoletnich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa

  opiekun koła "Krwinka"
  Ewa Korzeniowska • KONKURS LOGISTYCZNY

  10 stycznia siedmioro uczniów klasy 2 f przystąpiło do eliminacji szkolnych konkursu logistycznego zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących historii, współczesnych trendów i zasad oraz zagadnień teoretycznych z zakresu szeroko pojętej logistyki.

  Aż sześcioro z siedmiu uczniów zakwalifikowało się do finału konkursu, który odbędzie się 23 marca w siedzibie WSAiB w Gdyni. Główną nagrodą, o którą powalczą uczestnicy jest indeks uczelni organizującej konkurs.

 • WSPARCIE DLAWETERANÓW MISJI WOJSKOWYCH

  Dzisiaj (14 lutego) w naszej szkole odbył się wykład na temat udziału polskich żołnierzy w zagranicznych misjach, poprowadzony przez weterana takich misji. Opowiadał o tym, co nasze wojsko robi w ramach działań pokojowych - od misji na granicy koreańskiej, przez Wzgórza Golan do czasów najnowszych.  Uczniów odwiedzili przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa – Zespół Wsparcia Weteranów, którzy w tym tygodniu odwiedzają praktycznie wszystkie jednostki 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Po spotkaniu z młodzieżą przedstawiciele Centrum spotykają się z opiekunami indywidualnymi każdego rannego i poszkodowanego w misjach żołnierza, z weteranami i weteranami poszkodowanymi oraz z wdowami po poległych żołnierzach.  Wizyta przedstawicieli Centrum była również okazją do uświadomienia młodzieży naszej szkoły, że żołnierska służba to nie tylko wizyty przed pomnikiem Armii Krajowej oraz codzienne szkolenie w koszarach.  Celem tych spotkańbyło również przybliżenie tego, na czym polega taka misja.

  galeria>>
 • Powrót do przeszłości

  Dnia 16.II. 2017 Uczniowie wraz opiekunem Elżbietą Ptasznik uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród w konkursie „ Powrót do przeszłości” zorganizowanym w ramach projektu pn. „Północna strategia ochrony różnorodności biologicznej” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  Uczniowie dzięki swojej kreatywności i ambicji przygotowali w ramach kategorii grupowej film, który decyzją komisji konkursowej zwyciężył. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci tabletu 

  1. Agata Grabarczyk kl. II F
  2. Karol Pydyński kl. II F
  3. Jabłoński Patryk kl. IV E 

  Opiekun Elżbieta Ptasznik za opiekę nad grupą otrzymała laptop.


  Ponadto uczniowie Naszej szkoły spróbowali swoich sił w kategorii indywidualnej, przygotowując prezentację multimedialną dot. Wizji nowoczesnego gospodarstwa rolnego i decyzją tej samej komisji konkursowej znaleźli się na liście laureatów, mowa o:
  1. Brzezińska Anita kl. IV E
  2. Damian Pelc kl. IV E
  Każdy autor otrzymał po jednym albumie przyrodniczym oraz karcie prezentowej o wartości 150 zł każda do sieci sklepów EMPIK.

  Wszystkim gratulujemy i życzymy więcej takich sukcesów

  galeria>>

 

WYBORY

Dnia 29.11.2016r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu odbyły się demokratyczne Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg. Zgłoszono 3 kandydatów na radnych.
W wyborach zagłosowało łącznie 439 osób. Liczba głosów ważnie oddanych łącznie na wszystkich kandydatów to 419.
Wyniki kształtowały się następująco:

Dawid Sowizdrzał - 169
Natalia Biegaj - 127
Adam Gołębiowski - 123

Reprezentantem naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta został Dawid Sowizdrzał.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Nasi uczniowie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

W dniu 4.11.2016 r. w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia (etap szkolny) I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Patronat nad olimpiadą pełni MEN. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas IIf i IIIf. Z przyjemnością informujemy, że do zawodów II stopnia,które odbędą się 10.03.2017 r.,zakwalifikował się Karol Pyżyński z klasy IIf. Gratulujemy i życzymy powodzenia!


Więcej informacji o olimpiadzie znajdziecie na stronie UG.

   

  WICEMISTRZOSTWO LICEALIADY

  NASZE SZCZYPIORNISTKI WICEMISTRZAMI LICEALIADY!

  GRATULUJEMY!

   

   

  STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

  Wczoraj tj. 15.11.2016,  160 uczniów województwa Warmińsko – Mazurskiego odebrało w Urzędzie Wojewódzkim, w Olsztynie stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń Zespołu Szkół Techniczno Informatycznych w Elblągu - Krzysztof Baranowski.  Uczeń II klasy technikum na kierunku – technik informatyk. Średnia ocen, którą uzyskał w minionym roku szkolnym to: 5,73.  Serdecznie gratulujemy uczniowi, jego rodzicom i nauczycielom

 

UWAGA!

Dnia 21/22.11.2016r. na terenie szkoły odbędą się demokratyczne wybory reprezentantów do Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga. Który z kandydatów będzie reprezentował Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w MRM zależy od Ciebie!

________________________________________________________________________________________________________________

ŚLUBOWANIE LAS WOJSKOWYCH


W przededniu szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w ZSTI miała miejsce doniosła uroczystość – Ślubowanie klas wojskowych rocznika 2016/2017.
Licznie przybyli przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i mundurowych uświetnili swą obecnością tak ważną chwilę dla  klas pierwszych Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych.
  Po rozpoczętej patriotycznie, odśpiewanym w całości hymnem narodowym, części oficjalnej ślubowania, Dyrektor ZSTI podziękował  zaproszonym gościom z zarządu miasta i władz wojskowych za patronat. Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu, Pani Małgorzata Sowicka, gratulowała młodzieży i rodzicom wyboru wartości patriotycznych, tak ważnych w wychowaniu młodych Polaków.
 Pan Przewodniczący Rady Miasta – Marek Pruszak, skierował słowa uznania wobec uczniów, ich rodziców i pedagogów  za podejmowane działania edukacyjne i wychowawcze. Reprezentanci klas wojskowych ze wzruszeniem dziękowali Dyrekcji ZSTI  - Panu Mirosławowi Zalewskiemu i Pani Kamili Boros, a także swym mentorom w zakresie edukacji obronnej – Pani Danucie Szwarc i Panu Mirosławowi Krubie, za stworzenie dodatkowych możliwości rozwoju, nauki i wychowania w wartościach patriotycznych, humanistycznych i społecznych.


  Po części oficjalnej, klasy mundurowe demonstrowały swoje umiejętności poprzez występy, pokaz filmu nagranego przez uczniów na temat edukacji obronnej, oraz kabaret - przygotowany specjalnie na tę okazję.
  Na zakończenie, zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie wymieniano się wrażeniami, spostrzeżeniami, a także można było dokonać pamiątkowego wpisu do Kroniki ZSTI.
"Pierwszaki" po ślubowaniu – z dumą i honorem nosząc mundury wojskowe z emblematami szkoły, ochoczo planowały swój udział w reprezentacji ZSTI w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2016.​_______________________________________________________________________________________________________________

Wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie:

Klaudia Jagielska i Ewa Stypuła                       19/40
Krzysztof Szewczyk i Robert Łempicki              17/40
Michał Romanowski i Dawid Koziupa                17/40
Kinga Stancel i Mateusz Gorgol                        17/40
Tomasz Łączyński i Wojciech Rożentalski         17/40
Aleksandra Malinowska i Aleksandra Bulczak   15/40
Wiktoria Ratajczak i Klaudia Niemiec                 15/40
Dominik Wiszowaty i Kacper Weroniecki           15/40
Marta Durmaj i Angelika Tyburska                    14/40
Kamil Kłosiński i Radosław Ciarciński                14/40
Kacper Ciepłucha i Karol Rzepecki                   12/40
Dżordan Paradowski i Jakub Typoński              12/40
Paweł Warmiński i Mateusz Woźniakowski         11/40

Minimum do zakwalifikowania się do następnego etapu olimpiady to 75%. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w olimpiadzie.

________________________________________________________________________________________________________________
Zakończyło się głosowanie na najlepsze hasło promujące październikowy Marsz Zdrowia, corocznie organizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. W konkursie wzięło udział 23 haseł.

Miło nam poinformować, że zwycięzcą został Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z hasłem "
Badanie dumy cię nie pozbawi , a życie na nogi postawi", uzyskując aż  235 głosów. Gratulujemy!

________________________________________________________________________________________________________________

 

PROJEKT "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"


Uczniowie naszej szkoły pomogli w przeprowadzeniu 21 października Olimpiady Bezpiecznego El-Przedszkolaka.

W hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki na trybunach zasiadły maluchy ze wszystkich przedszkoli, zapewniając wspaniały doping, zaś drużynom złożonym z przedszkolaków przewodzili elbląscy leśnicy, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni i żołnierze.Turniejowe konkurencje to wyzwania sportowe, sprawnościowe oraz taktyczne, wszystkie opa trzone klauzulą bezpieczeństwa.  Wydarzenie zakończyło się dekoracją drużyn, przekazaniem podziękowań i nagród rzeczowych dla przedszkoli oraz wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w projekcie "Bezpieczny El-Przedszkolak".Uczniowie z naszych klas mundurowych odpowiedzialni byli za między innymi powitanie gości, pomoc w przeprowadzaniu konkurencji.

Zaaktywną pomoc serdecznie dziękujemy naszej mlodzieży.

________________________________________________________________________________________________________________

 

Największa na świecie lekcja resuscytacji za nami!

Dziś, po wielu tygodniach przygotowań, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Dzisiejsza data nie jest przypadkowa, bowiem wczoraj (16 października) obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.Próba bicia Rekordu Guinnessa okazała się świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujacych życie przez najmłodszych i najstarszych.Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

A tak klasy pierwsze weszły tanecznym krokiem w szeregi ZST-I.


________________________________________________________________________________________________________________

HONOROWI DAWCY ZNOWU W AKCJI9 października 2016r. członkowie Szkolnego Koła Honorowych Krwiodawców „Krwinka” wzięli udział Czerwonokrzyskim Biegu Jesiennym promującym ideę honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia wśród młodzieży.Szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych:
Krzysztof Michalak
Dawid Koziupa
Michał Romanowski
Mateusz Wojciechowski
Paweł Zawadzki
Konrad Dwulit

Za to, że zawszę mogę na Was liczyć – serdecznie dziękuję  

opiekun SKHDK „Krwinka” E. Korzeniowska

 

W piątek (7 października) upływa ostateczny termin zgłaszania swoich kandydatur na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zgłoszenia można kierować do pani Katarzyny Józków, s.106.

WYCIECZKA TEMATYCZNA DO MALBORKA3 października 2016 uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce tematycznej dla klas mundurowych.W harmonogramie znalazło się: zapoznanie z zasadami funkcjonowania 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, zwiedzanie sali tradycji, zajęcia z saperami, przejazd ze sztabu w Malborku na lotnisko w Królewie Malborskim, zajęcia w spadochroniarni, zwiedzanie wieży kontroli lotów, hangaru remontowego i oglądanie samolotów bojowych.

galeria>>>

Wojskowa Zielona Szkoła dla uczniów ZST-I

W dniach 26-28 września 2016 r. Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowało „Wojskową Zieloną Szkołę" dla uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu - zwycięzców konkursu internetowego „Wojsko? Lubię to!".


fot. Monika Zielińska

Uczestnicy Szkoły odwiedzili m.in. w Dowództwo Garnizonu Warszawa, 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Centralną Bibliotekę Wojskową oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.


fot. Monika Zielińska

Spotkanie było również doskonałą okazją do poznania stolicy Polski. Uczniowie zwiedzili między innymi: Stare Miasto, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Łazienki Królewskie oraz stadion PGE Narodowy.


fot. Monika Zielińska

Nad przebiegiem i organizacją przedsięwzięcia czuwała p. Katarzyna Mazurek z WKS WCEO.


fot. Monika Zielińska

Uroczyste zakończenie odbyło się w Sali Myśliwskiej 10 PSAM, gdzie w imieniu p. Dyrektor prof. nadzw. dr hab. Aleksandry Skrabacz, dyplomy wręczył mjr Hubert Sęczawa, składając równocześnie podziękowania za udział opiekunowi, pani Danucie Szwarc.


fot. Monika Zielińska

źródło: http://wceo.com.pl/index.php/sample-sites-2/wydarzenia/1303-wojskowa-zielona-szkola-dla-zst-i-w-elblagu

GALERIA>>>

Otrzęsiny klas pierwszych 2016.

Dnia 30.09.2016r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zabawa w stylu lat 70-tych, prowadzenie imprezy przez Andrzeja Rosiewicza i zaproszone z zagranicy gwiazdy takie jak Boney M, Helena Vondrackova i Karel Gott to tylko część atrakcji jakie przygotowali dla pierwszaków  uczniowie z klas starszych.  Żeby nie było zbyt kolorowo, w trakcie imprezy ładu i porządku pilnowali funkcjonariusze MO, którzy dla przykładu doprowadzili w kajdankach  zatrzymanego niejakiego obywatela Karela Gotta (w tę rolę wcielił się  pan Dyrektor), który został zatrzymany przez MO w trakcie godziny milicyjnej (czyli w trakcie lekcji J) na korytarzu szkolnym, na dodatek bez obuwia zmiennego! Po obiecaniu poprawy, Karel Gott (pan Dyrektor) zatańczył ze swoją czechosłowacką koleżanką Heleną Vondrackovą, po czym wręczył kupon na lekcję bez pracy klasowej klasie 1a jako nagrodę za wygranie konkurencji sportowych zorganizowanych przez starszych kolegów. Uczniowie klas pierwszych, jak widać na załączonych zdjęciach, weszli tanecznym krokiem w szeregi braci uczniowskiej ZSTI.

galeria>>>

MUNDURINO 201628 września na terenie Bażantarni odbył się turniej MUNDURINO. Strzelanie, poszukiwanie przedmiotu niebezpiecznego w pomieszczeniu, stworzenie dwóch linii gasniczych, zdejmowanie odcisków palców czy poszukiwanie przedmiotów metalowych za pomocą wykrywacza metali - to tylko część zadań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy turnieju.W zawodach brało udział 12 drużyn w czteroosobowym składzie. Naszymi reprezentantami byli Tomasz Brzoskowski 4f, Ines Czarniak 2b, Adam Gołębiowski 2a, Jakub Typanski 2e.Po ciężkich zmaganiach drużyna ZSTI ukończyła bieg z czasem 51.07 i stanęła na podium zajmując I miejsce, gratulujemy.

LICEALIADA 2015/16W ramach LICEALIADY 2015/2016 uczniowie z naszej szkoły wzięli aktywny udział we współzawodnictwie sportowym w :
Jesiennych Biegach Przełajowych
Piłce Ręcznej
Piłce Siatkowej
Koszykówce
Tenisie Stołowym
Unihokeju
Szachach
Biegach na Orientację
Lekkiej Atletyce,
co ostatecznie w punktacji generalnej na 15 startujących szkół dało nam II miejsce wśród chłopców i III miejsce wśród dziewcząt.

77 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

27 września 2016 reprezentacja klas mundurowych wzięła udział w obchodach 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Zebrani przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego/Żołnierzy Armii Krajowej mieli okazję zapoznać się z programem artystycznym, mającym upamiętnić krwawe czasy i ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przez zabranych kwiatów w miejscu pamięci.ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU SOWIECKIEGO NA POLSKĘ

Uczciliśmy kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, 17 września 1939 r. Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu przy ul. Agrykola, pod Krzyżem Katyńskim.
97 ROCZNICA POWSTANIA 16 POMORSKIEJ DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ

16 września 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana świętowała 97. rocznicę powstania. Na urodziny przyjechali generałowie i oficerowie nie tylko z jednostek 16 PDZ, ale także m.in. dowódcy flotylli okrętów. Ciepłych i serdecznych słów pod adresem naszych żołnierzy było co niemiara...

W uroczystości wzięli również udział uczniowie naszej szkoły.
Szanowni Państwo

Rozpoczynamy nowy rok szkolny a wraz z nim możliwość starania się o stypendium szkolne.


więcej>>>

 

Przyszłość zaczyna się już teraz

Dla niektórych to kolejny koniec roku szkolnego. Inni – uczniowie trzecich klas gimnazjum – stoją przed decyzją, która zaważy na ich życiu. Wybór szkoły to poważna sprawa, dlatego warto spojrzeć dalej i wybrać taki profil, który da zawód. W tym przoduje Zespół Szkół Techniczno Informatycznych, który ma dla przyszłych uczniów atrakcyjne kierunki. Zobacz zdjęcia z życia szkoły.Zespół Szkół Techniczno Informatycznych to miejsce z tradycjami, która ma przygotować uczniów do wykonywania określonego zawodu. Od lat szkoła obserwuje rynek pracy i tak układa swoją ofertę, żeby ci, którzy ją skończą, mogli z powodzeniem znaleźć zatrudnienie. Placówka stawia na nowoczesne metody nauczania oraz praktyczną naukę zawodu. Zajęcia odbywają się m.in. w Centrum Kształcenia Praktycznego, natomiast w samej szkole znajduje się siedem sal komputerowych, są pracownie elektroniczne oraz pracownia CAD/CAM. Ponadto Zespół Szkół Techniczno Informatycznych współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, z wojskiem oraz z różnego rodzaju firmami.


W nowym roku szkolnym pojawi się kilka całkowicie nowych kierunków. Nowością są takie specjalizacje jak technik telekomunikacji, technik teleinformatyk oraz technik urządzeń dźwigowych. Ci, którzy zdecydują się na trzyletnie kształcenie zawodowe, mogą wybrać takie kierunki jak monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych czy monter elektronik.
Oprócz tego szkoła kształci przyszłych techników informatyków, logistyków, techników organizacji reklamy, handlowców, techników elektryków i elektroników, a także teleinformatyków. Można również wybrać zasadniczą szkołę zawodową o kierunku sprzedawca.
 
W nadchodzących roku szkolnym – 2016/2017 – w Zespole Szkół Techniczno Informatycznych przy klasie technik logistyk oraz technik elektronik utworzona zostanie grupa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Program nauczania jest tak skonstruowany, że uczeń wychodzi ze szkoły z zawodem oraz zna podstawy ratownictwa i pierwszej pomocy. Uczniowie takiej klasy będą mieli okazję sprawdzić, jak wygląda praca w Straży Pożarnej i uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach, a co za tym idzie na zakończenie edukacji zdają egzamin i otrzymują tytuł strażaka ochotnika.
Drugą klasą mundurową jest ta o profilu wojskowym. Daje zawód technika informatyka, a jednocześnie, dzięki umowie zawartej między szkołą a Ministerstwem Obrony Narodowej, skraca okres przygotowawczy do służby. Propozycja idealna dla tych, którzy myślą o pracy w wojsku.

facebook szkoły>>

artykuł PortEl>>Wycieczka edukacyjna klasy o profilu technik elektryk

Uczniowie z grupy technik elektryk klasy 2d brali udział w cyklu wycieczek edukacyjnych, które odbyły się dzięki uprzejmości firmy ENERGA-OPERATOR Eksploatacja Elbląg Spółka z o.o.Młodzież brała udział w zajęciach mających na celu zapoznanie z technologią dystrybucji i produkcji energii elektrycznej, prowadzonych przez wykwalifikowanego pracownika firmy Energa. Podczas zwiedzania GPZ Radomska uczniowie poznali budowę i przeznaczenie stacji elektroenergetycznej.W laboratorium wysokich napięć natomiast brali udział w próbach jakościowych elementów wykorzystywanych w pracy przy wysokich napięciach i mieli okazję obserwować badania przeprowadzane pod napięciem 10kV.

POKAZ FIRMY RENEX

W środę, 8 czerwca 2016 w auli ZSTI w Elblągu odbył się, zorganizowany dla uczniów pokaz firmy RENEX. Przedstawiciele opowiadali o ofercie szkoleniowej firmy, o ciekawych inicjatywach o zasięgu krajowym i europejskim, jak np. Pierwsze w Polsce Mistrzostwa w Lutowaniu, które miały miejsce na warszawskich XXII Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2016.Uczestnicy zapoznani zostali ze specyfiką szkolenia w zakresie lutowania podzespołów elektronicznych, a także brali czynny udział w montażu i demontażu procesorów na płytkach drukowanych. Było ciekawie i obiecująco.


Więcej informacji :
http://www.ipctraining.pl/

Młodzi strażacy  ZSTI zdobyli nowe kwalifikacje

Od marca do maja 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych brali udział w szkoleniu podstawowym  strażaka – ratownika OSP. Wielogodzinne zajęcia prowadzone w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Pasłęku przygotowały młodych strażaków do egzaminu. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej, w ramach których przyszli strażacy musieli zmierzyć się z pożarem garażu i piwnicy.
Uczniowie z klas II i III w których to klasach realizowana jest edukacja pożarnicza zadali egzamin.

Gratulujemy!
Anna Nowocień
opiekun klas pożarniczych

Uczniowie ZSTI na Pro Defence

            W dniach 01-04 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych brali udział w Pro Defence – pikniku klas mundurowych w Ostródzie. Swoją obecnością zaszczycił nas minister MON Antoni Macierewicz.Uczniowie z całej Polski brali udział w targach pro- Defence, na których mieli możliwość zapoznania się z bronią, obejrzenia pojazdów bojowych oraz poznania pracy zawodowych żołnierzy. Wszystko oparte było o plany ministerstwa dotyczące stworzenia Obrony Terytorialnej Kraju, której poświęcona była także konferencja. Następną częścią spotkania było szkolenie poligonowe, na którym uczniowie poznawali zasady obchodzenia się z bronią, postawy strzeleckie, instruktarz zakładania opaski uciskowej, przenoszenie rannego, a nawet brali udział w strzelaniu taktycznym. Wszystko zorganizowali instruktorzy ze Stowarzyszenia FIA.Wszyscy uczestnicy spali w namiotach. Szkolenie było bardzo dobrze zorganizowane, a ci, którzy brali w nim udział, zdobyli wiele przydatnych informacji i umiejętności, które na pewno mogą przydać się w przyszłości.

Uczennica kl.Ia ZSTI
Natalia Biegaj

Wyniki naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych - Licealiada 2015/16 w Pasłęku100 m - Konrad Chwedczuk I miejsce (10,86)
200m - Konrad Chwedczuk I miejsce (23,57)skok w dal Adam Szwarc I miejsce (5,99)
skok wzwyż Adam Szwarc I miejsce (185)
skok wzwyż Daria Gawda II miejsce (145)
400 m Kacper Jednorowski III miejsce (54,64)
skok w dal Kacper Jednorowski III miejsce (5,73)sztafeta chłopców 4x100m II miejsce (47,16)
skład:
1. Adam Szwarc
2. Adam Gołębiowski
3. Kacper Jednorowski
4. Karol Chwedczuk800m Inez Czarnak IV miejsce (2,56)
pchnięcie kulą Marcin Rogala (10,28)


Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ZSTI

30 maja 2016 roku w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, już po raz szósty odbyło się ślubowanie klasy I Technik Logistyk z dodatkowymi przedmiotami pożarniczymi. Przysięgę na sztandary OSP Milejewo i ZSTI Elbląg złożyło 32 uczniów.

47

Do tego wyjątkowego wydarzenia młodzież przygotowywała się od wielu miesięcy, właśnie po to, by w sposób świadomy wypowiedzieć słowa roty.W uroczystości wzięli udział honorowi goście, rodzice, nauczyciele oraz pozostali pracownicy ZSTI. Nie zabrakło również reprezentantów klas mundurowych.

Część oficjalną uświetnił program artystyczny w wykonaniu starszych kolegów naszych adeptów. Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek w szkolnej świetlicy.

Pożegnanie majora Józefa Tarando kończącego pracę w ZST-I.

Wystawa „Żołnierze Wyklęci 1944-1963”

GRA MIEJSKA

Dnia 20 maja 2016 r. drużyna naszej szkoły, w składzie Konrad Dwulit, Dorian Gajewski, sylwester Hryckiewicz zajęła II miejsce w grze miejskiej "Poznaj Elbląg".
Gratulujemy

Pożegnanie klas czwartych6 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ


Źródło: http://info.elblag.pl/images/galerie/glowne2/171947d.jpg

10 kwietnia 2016 przedstawiciele klas mundurowych wzięli udział w 6 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości zapoczątkowała msza święta, następnie zebrani przemaszerowali pod Krzyż Katyński. Po wystąpieniach władz miasta i przybyłych gości nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

galeria>>

 

6 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ


Źródło: http://info.elblag.pl/images/galerie/glowne2/171947d.jpg

10 kwietnia 2016 przedstawiciele klas mundurowych wzięli udział w 6 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości zapoczątkowała msza święta, następnie zebrani przemaszerowali pod Krzyż Katyński. Po wystąpieniach władz miasta i przybyłych gości nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

galeria>>

 

76 ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO


Źródło: http://info.elblag.pl/images/artykuly-glowne/d/info.elblag.pl-45098-Uroczystosci-katynskie-ad.jpg

13 kwietnia 2016 delegacje klas pierwszych mundurowych pod opieką pani Anny Nowocień i wychowawców wzięły udział w uroczystych obchodach 76 rocznicy Mordu Katyńskiego. Upamiętnienie ofiar miało miejsce pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Agrykola. Po oficjalnych przemówieniach licznie zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze, również w imieniu lokalnych klas mundurowych.

 

Dzień Języków w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu

13 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Języków zorganizowanym przez Instytut Pedagogiczno- Językowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.W konkurencji MAM TALENT II miejsce zajęła Natalia Biegaj z klasy IA za recytację angielskiej wersji wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim".Dzięki uczniom z klasy II C: Kordianowi Anuszkiewiczowi i Sebastianowi Kryszczukowi zajęliśmy również II miejsce w konkursie na temat wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Olimpiada SolidarnościDnia 15 marca 2015 r. , w Olsztynie uczniowie naszej szkoły: Michał Golińczak kl. 3g i Szymon Podgórski kl. 3c wzięli udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Solidarności. W konkursie Michał zajął piąte miejsce w województwie i okazał się najlepszy z Elbląga. Szymon uplasował się na 10 miejscu.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom.


SZKOLNY KONKURS PI I SIGMAgaleria>>

 

V eliminacje miejskie
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„ Młodzież zapobiega pożarom”

8 marca w auli  Zespołu  Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu odbyły się V eliminacje miejskie OTWP.  Konkurs skierowany był  do młodzieży elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W tym roku do rywalizacji przystąpiły  4 gimnazja i 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursu byli : Zarząd Powiatowy OSP w Elblągu , KM PSP w Elblągu oraz Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu.


Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej, podczas której uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań i ustnej , która  okazała się trudniejsza. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące straży pożarnej jej struktury, genezy pożarów itp. oraz…. Rozpoznanie sprzętu gaśniczego i podanie jego zastosowania spośród wielu przygotowanych w prezentacji.Zwycięzcy konkursu zmierzą się w eliminacjach powiatowych w najbliższym czasie.

Indywidualnie turniej wygrali:

Gimnazjum:                                                            
I MIEJSCE  -   Bieliński Kacper GIM nr 3                
II MIEJSCE -  Świercz Bartosz ZSP                          
III MIEJSCE  -            Domżalski Bartosz GIM nr 6         

Szkoły ponadgimnazjalne: 
I MIEJSCE  - Katarzyna Grad - ZST
II MIEJSCE -  Agnieszka Dobosz – ZSEiO
III MIEJSCE  -  Adrian Zinko- ZSISiU


Drużynowo turniej wygrali:

Gimnazjum  
I MIEJSCE  - Gimnazjum nr 6 w Elblągu
II MIEJSCE -  Gimnazjum nr 3 w Elblągu
Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu
III MIEJSCE  - Gimnazjum nr 3 w Elblągu

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce : Zespół Szkół Technicznych w Elblągu
II miejsce : Zespół Szkół Inżynierii Środowiska I Usług w Elblągu
III miejsce : Zespół Szkół  Techniczno – Informatycznych w Elblągu

autor: Anna
piątek, 11 marca 2016


 

 


Źródło: info.elblag.pl

29 lutego zakończyło się głosowanie na Najpiękniejszą Parę Elbląskich Studniówek 2016. Zwycięzcami zostali: Enya Żelakiewicz i uczeń naszej szkoły Daniel. Plebiscyt był organizowany przez elbląski dziennik internetowy info.elbląg.pl, który gościł na dwunastu Studniówkach, organizowanych w tym roku w Elblągu. Kryteriami wyboru par do plebiscytu były, jak podaje dziennik: „kreacje, aktywność na parkiecie, opiekuńczość partnerów, a także zachowanie adekwatne do uroczystości”. Ostateczny wybór pozostawiony był jednak czytelnikom, którzy oddawali głosy na wybraną parę na portalu społecznościowym.

Enya i Daniel najpierw zdobyli tytuł Najpiękniejszej Pary Studniówki ZSTI, wygrywając podarunkowy na kwotę 80 zł do restauracji, karnet miesięczny na lodowisko, karnet na 8 wejść do wykorzystania dla pary w ciągu 2 miesięcy w klubie fitnesss.

Jako zdobywcy pierwszej nagrody w finale plebiscytu na Najpiękniejszą Parę Elbląskich Studniówek 2016, Enya i Daniel otrzymali nagrody rzeczowe: dwa tablety, zaproszenie na wykwintną kolację, voucher na masaż relaksacyjny całego ciała oraz wstęp do strefy wellness, a także dwa karnety open na miesiąc (na wszystkie zajęcia) do klubu fitness.

Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/62,44391,Najpiekniejsza-Para-Studniowki-ZSTI-odwiedzila-nasza-redakcje.html...#ixzz43MDu3YwQ
Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/62,44391,Najpiekniejsza-Para-Studniowki-ZSTI-odwiedzila-nasza-redakcje.html...#ixzz43MEFhBJ8
Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/62,44391,Najpiekniejsza-Para-Studniowki-ZSTI-odwiedzila-nasza-redakcje.html...#ixzz43ME32vrA
Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/62,44391,Najpiekniejsza-Para-Studniowki-ZSTI-odwiedzila-nasza-redakcje.html...#ixzz43ME95dBk

autor: Joanna
środa, 09 marca 2016

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2016 delegaci ZST-I pod opieką nauczycieli wzięli udział w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w południe przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego na Skwerze Rotmistrza Pileckiego.


Źródło: http://www.portel.pl/reportaz.php3?id_fot=122692

Po licznych przemówieniach odbył się Apel Pamięci. Licznie zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze.

autor: Ania
wtorek, 1 marca 2016


 

Koncert „Grosz na siłkE”

W dniu 10 lutego uczniowie naszej szkoły zorganizowali koncert, z którego dochód przeznaczono na urządzenie szkolnej siłowni. W programie imprezy znalazła się  sztuka „Kamizelka” Bolesława Prusa w reżyserii ucznia klasy IIIa Cezarego Miecielicy, koncert, licytacja podarowanych na ten cel przedmiotów oraz obrazów, których autorami była młodzież.Dla spragnionych słodkości uruchomiono szkolną kawiarenkę serwującą najlepsze ciasta.Osoby dbające o linię mogły zakupić „cegiełki”. Koncertową skarbonkę zasiliły wpływy z porannego jarmarku, który odbył się na szkolnych korytarzach.

galeria>>

 

Obchody 44 rocznicy grudnia `70

W dniu 18 grudnia 2015 reprezentanci pierwszych i drugich klas ZSTI wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach 44 Rocznicy Grudnia ‘70.
Mianem Grudnia ’70 określa się bunt robotniczy w Polsce. Jego przyczyną były narastające problemy ekonomiczne, a bezpośrednio – podwyżka cen żywności. Pierwszą formą protestu były strajki, które 14 grudnia wybuchły w Stoczni Gdańskiej. Kiedy zdesperowani robotnicy wyszli na ulice, doszło do starć z milicją. Protest szybko rozszerzył się na całe Wybrzeże. O ile w Gdańsku, Szczecinie, czy w Elblągu miały miejsce walki uliczne, o tyle w Gdyni doszło do masakry. Wśród ofiar wydarzeń grudniowych byli również elblążanie.
Elbląskie obchody wydarzeń grudniowych  rozpoczęły się mszą
św. w Katedrze pw. św. Mikołaja. Potem był przemarsz ulicami miasta pod pomnik Ofiar Grudnia 1970. Uczniowie naszej szkoły oddali hołd Polakom, którzy ginęli w imię wolnej Ojczyzny.

 

Marsz Podchorążych

W dniu 27 listopada 2015 r. przed Muzeum Elbląskim o godz. 15 rozpoczął się szósty Marsz Podchorążych, w którym wzięli udział uczniowie ZSTI.  Po krótkiej inscenizacji młodzież uformowała szyki i ruszyła ulicami Starego Miasta.  Podczas marszu nasi uczniowie odgrywali krótkie scenki historyczne. Przed katedrą św. Mikołaja zapalono znicze.

 

 

Ślubowanie klas wojskowych

W  dniu 9 grudnia 2015 r. o godz. 16.00 odbyło się w ZST-I uroczyste ślubowanie klas Ia i Ib. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m. in.: Przewodniczący Rady Miasta Elbląg, reprezentanci Komendy Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Straży Granicznej, nauczyciele ZSTI oraz rodzice.

 

 

 

 

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów


We wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.Wśród nagrodzonych znalazł się MICHAŁ GOLIŃCZAK - uczeń  III klasy Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych, na kierunku technik elektronik.To wszechstronnie uzdolniony, młody człowiek, który w minionym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,24. Biorąc pod uwagę specyfikę zawodu, w którym się kształci to bardzo wysokie osiągniecie.  Świadczy ono rówież o wysokiej jakości i profesjonaliźmie pracy naszych nauczycieli. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

97 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ11 listopada 2015 elblążanie świętowali 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystych obchodach tego wyjątkowego święta brali udział również uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z opiekunami.Po mszy w katedrze św. Mikołaja młodzież przywitała się z postacią historyczną - Józefem Piłsudskim. Później rozwinięto 50-metrową flagę, którą nieśli mieszkańcy naszego miasta. Marsz niepodległości zakończył się na Placu Jagiellończyka.Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną i zaprezentowanie umiejętności naszych klas mundurowych. Na zebranych czekała żołnierska grochówka.

Apel z okazji Święta Niepodległości
MUSZTRA30 listopada świętowaliśmy Halloween w ramach propagowania kultury krajów anglojęzycznych w naszej szkole. Odbył się konkurs wiedzy o Halloween w języku angielskim, konkurs na najbardziej pomysłowy strój, kiermasz "Dynia na wiele sposobów" oraz projekcja horroru dla wszystkich czynnie biorących udział w imprezie uczniów.

Fundusze zebrane na kiermaszu i podczas kwestowania na szkolnych korytarzach przekazane zostaną na rehabilitację naszego kolegi Jakuba Robaka z kl. 1c. Zebraliśmy 593 zł.! Bardzo dziękujemy w imieniu Jakuba i swoim za hojne datki i wspólną zabawę :).

Szczególne podziękowania za zaangażowanie i fantastyczne stroje dla uczniów: Aleksandry Michalskiej, Natalii Chraniuk, Oli Bulczak, Kacpra Grabowskiego i Mateusza Wojciechowskiego z kl. 3f, Asi Pater i Basi Serbiowskiej z kl. 2f oraz nauczycieli języków obcych za zorganizowanie imprezy.


galeria>>

KLASY STRAŻACKIE Z ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH  SZKOLĄ SIĘ.


Kolejny rocznik klas strażacki ZSTI rozpoczął przygotowania do końcowego egzaminu.

Uczniowie klasy 3F technik logistyk, w tym roku szkolnym, ukończą realizacje zajęć z „ edukacji pożarniczej”. Kilkoro z nich zamierza po zdaniu matury startować do Szkół Pożarniczych.

Dzięki, wprowadzonej od kilku lat innowacji, uczniowie klas logistycznych realizują dodatkowe zajęcia z pożarnictwa. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie JRG  PSP w Elblągu oraz OSP w Milejewie.

Na początku miesiąca uczniowie trzeciej klasy strażackiej odwiedzili Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Pod okiem wykładowców odbyły się zajęcia laboratoryjne m.in. z ratownictwa chemicznego i dowodzenia. Zwiedzanie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej na terenie SGSP pozwoliło na zapoznanie się z profesjonalnym  sprzętem strażackim.

Przybliżenie zasad rekrutacji do SGSP i możliwości jakie w przyszłości wiąz się z zawodem strażaka, sprawiło że młodzi strażacy wrócili bardzo zadowoleni z nowymi pomysłami na rozwijanie swoich zainteresowań.

Już niedługo będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na corocznie organizowanych jesiennych manewrach klas strażackich w OSP Milejewo.

W tym roku dla klas trzecich Jednostka OSP przygotowała bardzo intensywne szkolenie w oparciu o program szkolenia podstawowego. Oprócz akcji ratowniczo – gaśniczych przewidziana jest całodzienna gra z ratownictwa medycznego i technicznego.

Być może część uczniów tej klasy strażackiej, w najbliższym czasie zostanie strażakami OSP.Targi Spożywcze ABO w AMBEREXPO w Gdańsku16 października 2015r uczniowie klas 2g Technik Handlowiec, 3b Technik Informatyk i 3e Technik Organizacji Reklamy byli uczestnikami Targów Spożywczych ABO w AMBEREXPO w Gdańsku.AMBEREXPO w Gdańsku jest to najnowocześniejsze Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A nie tylko w Polsce ale i w Europie.Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadą organizowania targów. Poznali wielu wystawców, producentów i dystrybutorów. Zwrócili uwagę na sposoby prezentacji ofert handlowych.Targi to także możliwość degustacji produktów oferowanych przez wystawców .


Opinie uczestników wyjazdu:

>-„wyjazd dla wszystkich uczniów był idealną okazją, aby poznać  bliżej pracę handlowców, przyjrzeć się tej części pracy, którą w przyszłości zamierzamy wykonywać”,

>- „najbardziej zainteresowało mnie stanowisko z Coca-Colą, ponieważ można było sobie zrobić własny napis na puszce i zrobić komuś miłą niespodziankę”,

>- „dla mnie najciekawszy stoiskiem było to z numerem 58, które zajmowała Firma Iglotex, można przy nim było skosztować pysznej pizzy, lodów i innych produktów”

>- „ takie targi to dobra sprawa i sądzę, że uczniowie klas reklamy i handlowca powinni mieć częściej takie wyjazdy w ramach lekcji”

>- „takie wyjazdy, jak ten, są potrzebne bo wprowadzają uczniów w świat biznesu”

>- „jestem zaskoczony, że takie targi mogą podobać się uczniom!”

>-„dowiedziałem się o różnych produktach spożywczych ,a także zobaczyłem jak ciekawie można je wyeksponować”

>- „ to świetna alternatywa szkolna, BYŁO SUPER!16 października 2015 w naszej szkole podjęliśmy próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. W akcji wzięło udział 526 osób, a byli to zarówno uczniowie jak i nauczyciele ZSTI, którzy mieli do dyspozycji 5 fantomów.
Całą akcję nagraliśmy.Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

autor: Ania
środa, 21 października 2015 30 października będziemy świętować w naszej szkole Halloween.
W programie imprezy kiermasz ‘Dynia na wiele sposobów’, loteria, licytacja, konkurs na strój halloweenowy, konkurs na temat Halloween w języku angielskim oraz projekcja filmu halloweenowego.Serdecznie zachęcamy do udziału. Szczegóły imprezy na ulotkach oraz
u nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.
http://www.history.com/topics/halloween
http://resources.woodlands-junior.kent.sch.uk/customs/halloween.html

.

.

Miting Lekkoatletyczny

17. 09. 2015 r. reprezentacja naszej szkoły składająca się z dziewcząt i chłopców wzięła udział w Mitingu Lekkoatletycznym O Puchar Dyrektora III LO z okazji 25-lecia tej szkoły.

aw

Nasza wspaniała drużyna w składzie:

1. Żaneta Wiśniewska 1d
2. Patrycja Gerko
3. Justyna Stasiak 3a
4. Alicja Czerepko 2f
5. Mechlińska Joanna 2f
6. Daria Gawda 1f

1. Karol Chwedczuk 4LR
2. Michał Bartkowski 3g
3. Rafał Sominka 2d
4. Jan Cybukski 2a
5. Cezary Wyszyński 1b

zajęła III niejsce !

.

GRATULUJEMY.

.

.

.

________________________________________________________________________________________________________________

Jesienna Sztafeta Biegów Przełajowychas

28. 09. 2015 r. odbyły się Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkolna reprezentacja składała się z 10 dziewcząt i 10 chłopców. Drużyna Żeńska po bardzo zaciętej walce zajęła III miejsce. Chłopcy natomiast mimo bardzo ambitnej walki nie uplasowali się na pozycji medalowej.Skład sztafety dziewcząt:

1. Justyna Stasiak IIIa
2. Natalia Biegaj Ia
3. Karolina Kosznik Ib
4. Inez Czarnak Ib
5. Wiktoria Ratajczak Ib
6. Klaudia Niemiec Ib
7. Aleksandra Boening If
8. Agata Grabarczyk If
9. Aleksandra Pasiecznik IIIa
10. Paula Walentynowicz Ie

 

.

.

.

________________________________________________________________________________________________________________

.

W NASZEJ SZKOLE TO SIĘ DZIEJE !

         Wczoraj uczniowie klasy III F (klasa strażacka) odbyli lot widokowy nad Elblągiem. Była to nagroda za pomoc w organizacji Pikniku Lotniczego, który odbył się 29.08.br. (strażacy nie mają wakacji, są zawsze na służbie)….Wysiadają z morana mówili tak:

„WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

To było niesamowite wrażenie, którego zapewne żadne z nas nie zapomni. Już przy starcie pęd samolotu wcisnął nas w fotele. Podczas samego lotu pilot wykonywał takie manewry (dodajmy gwałtowne i niezapowiedziane), że nasze organy wewnętrzne obracały się o 180 stopni. To był czad! Nie wiedzieliśmy co się dzieje z naszymi ciałami. Kiedy Tomek wyszedł był bardzo blady, ale żadne z nas tego nie żałuje.Elbląg z góry jest bardzo mały. Przypominał makietę na której trudno było odnaleźć poszczególne ulice i budynki. Robiliśmy nawet nalot na naszą szkołę, było efektownie ale niewiele pamiętamy J Wysiadając już wiedzieliśmy, że koniecznie chcemy i musimy to powtórzyć. Udało się nam nawet namówić pilota i nasza Panią pedagog na zdjęcia. TAKI RARYTAS.


Władzom Aeroklubu, dzięki którym przeżyliśmy taką przygodę serdecznie dziękujemy.

                                                                                     autor: Mateusz
piątek,11 września 2015__________________________________________________________________________________________

 

UWAGA!

Zmiany w egzaminie maturalnym>>__________________________________________________________________________________________

  .

Konkurs plastyczny

30.05.2015r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez SANEPID na zakładkę do książki z hasłem antynikotynowym. Celem konkursu była promocja zdrowego trybu życia.
ZSTI reprezentowało 27 uczniów. Drugie miejsce zajął Paweł Wiśniewski,
natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Ławrynowicz.autor: Iza
wtorek, 19 czerwca 2015


Egzaminy kwalifikacyjne

Wydawanie świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie odbędzie się 28.08.2015r. w sekretariacie szkoły.

Osoby, które będą chciały poprawiać egzamin kwalifikacyjny składają deklaracje na kolejne sesje egzaminacyjne w sekretariacie szkoły.autor: Iza
wtorek, 12 czerwca 2015
,,Świadomi i sprawni obywatele"

13 maja 2015 roku odbyły się zawody sprawnościowo-bojowe ,,Świadomi i sprawni obywatele" zorganizowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze ,,DENAR".Dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w tym turnieju . Drużyna ,,Wojacy" w której skład wchodzili:Konrad Dwulit Kl.IIb , Sylwester Hryckiewicz Kl.IIb i Mateusz Raczkoski Kl.IIIa zajęli I miejsce .

autor: Iza
wtorek, 9 czerwca 2015.
autor: Iza
wtorek, 2 czerwca 2015.27 maja 2015r. już po raz kolejny młodzież klas mundurowych naszej szkoły brała udział w uroczystości ślubowania. Tym razem słowa przysięgi wypowiadali uroczyście uczniowie klasy 1F - z innowacją pożarniczą. W tych wyjątkowych okolicznościach szkolna aula wypełniła się gośćmi, którzy mieli również okazję zapoznać się z przygotowaną częścią artystyczną. Spotkanie zakończono słodkim akcentem w szkolnej świetlicy.


autor: Ania
wtorek, 2 czerwca 2015.

MEDALIŚCI ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH ROZEGRANYCH W RAMACH „LICEALIADY”


I MIEJSCE W PCHNIĘCIU KULĄ

PATRYCJA NADACHEWICZ

I MIEJSCE W BIEGU NA 100 M

KAROL CHWEDCZUK

I MIEJSCE W BIEGU NA 200 M

KAROL CHWEDCZUK

II MIEJSCE – SKOK WZWYŻ

ADAM SZWARC
 

Stypendium szkolne

Szanowni Państwo rozpoczynamy realizację stypendium szkolne.

Mają Państwo dwie możliwości:

GOTÓWKOWO – zakup WYŁĄCZNIE odzieży sportowej/umundurowania podręczników i przyborów szkolnych. Faktury imienne wystawione na wnioskodawcę stypendium (rodzic/ opiekun prawny/ uczeń pełnoletni). Zanim Państwo kupią odzież lub buty proszę upewnić się, czy sprzedawca na fakturze napisze: obuwie sportowe, bluza sportowa itp. Zwrot założonych pieniędzy u księgowej w godz. 8.00 – 15.00

BEZGOTÓWKOWO – w hurtowni „Aga” przy ul. Grunwaldzkiej. Należy tylko się zgłosić z dowodem osobistym. Firma współpracuje z: hurtownią papierniczą EKO, księgarnią U WANDY – ul. Garbary; księgarnią językową POLANGLO. Hurtownia akceptuje KARTY DUŻEJ RODZINY

ŚRODKI FINANSOWE BĘDĄ WYPLACANE POD KONIEC MAJA

W PRZYPADKU ODBIORU PIENIĘDZY PRZEZ UCZNIA PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ ZGODĘ NA POBRANIE GOTÓWKI Z: DATĄ, CZYTELNYM PODPISEM RODZICA ORAZ SERIĄ I NR DOWODU OSOBISTEGO

 

Pożegnanie absolwentówgaleria>>

autor: Iza
wtorek, 27 kwietnia 2015
__________________________________________________________________________________________

96. rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych
19 kwietnia 2015 miała miejsce 96. rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych.W uroczystościach rocznicowych, które odbyły się w Parku Traugutta wzięła również udział delegacja naszej szkoły reprezentowana przez klasy wojskowe.autor: Ania
piątek, 23 kwietnia 2015__________________________________________________________________________________________

75 rocznica Mordu Katyńskiego

13 kwietnia 2015 delegacja klas mundurowych wzięła udział w obchodach 75. rocznicy Mordu Katyńskiego, które tradycyjnie miały miejsce przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Agrykola.


więcej>>

autor: Ania
piątek, 23 kwietnia 2015


__________________________________________________________________________________________

Uwaga - pokazy robotów latającychW czwartek o godzinie 11:00 odbędzie się wykład z informatyki dla klas 4 z projektu PWSZ.

Obecność uczniów biorących udział w projekcie jest OBOWIĄZKOWA.

Jeśli są inni chętni to proszeni są o kontakt z wice dyrektorem szkoły - Panią Kamilą Boros .

Na wykładzie odbędzie się pokaz dronów.autor: Iza
piątek, 10 kwietnia 2015


__________________________________________________________________________________________


autor: Iza
środa, 1 kwietnia 2015

.

__________________________________________________________________________________________

otwarteautor: Jarosław
czwartek, 26 marca 2015

________________________________________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły oraz w podanym linku.


NIE  PRZEGAP TEJ OKAZJI!  Zgłoszenia proszę kierować za pośrednictwem
p. Józków do 7 kwietnia na adres e-mail: golderkasia13@tlen.pl.
_________________________________________________________________________________________


autor: Kasia
środa, 1 kwietnia 2015

 Już po raz 4 w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”.

Do konkursu przystąpiło 5 elbląskich gimnazjów oraz 12 szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy pisali test ogólnej wiedzy pożarniczej, złożony z 30 pytań. Następnie jury wyłoniło po 4 osoby, które otrzymały najwyższy wynik.

Druga część konkursu odpowiedzi na losowo wybrane pytania. Dotyczyły one nie tylko wiedzy pożarniczej, ale również sprawdzały znajomość specjalistycznego sprzętu strażackiego. Po części ustnej osoby z najlepszym wynikiem zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych.

Organizatorzy wprowadzili również kategorię drużynową. Szkoła, która zdobyła najwięcej punktów testów łącznie wygrała.

I tak w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:

I miejsce : Gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich

II miejsce : Gimnazjum nr 3

III miejsce: Gimnazjum nr 6

Klasyfikacja drużynowa szkól ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Zespół Szkół Technicznych

II miejsce: Technikum Ekonomiczne

III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące.

W IV eliminacjach miejskich w kategorii indywidualnej do konkursu powiatowego zakwalifikowały się:

Daria Lewandowska z Gimnazjum nr 2

Katarzyna Grad z Zespołu Szkół Technicznych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuku w rywalizacji powiatowej.

Nagrody i puchary w Turnieju ufundował Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski

__________________________________________________________________________________________

 • III Konkurs Wiedzy Ekologicznej

  25 marca, po raz trzeci w naszej szkole, odbył się Konkursu Wiedzy
  Ekologicznej. 18 przedstawicieli klas pierwszych, drugich i trzecich zmierzyło się z testem składającym się z 30 pytań dotyczących wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

  Wyniki testu pokazały, że najszerszą wiedzę w tym zakresie posiadają uczniowie:

  Alicja Czerepko I F
  Mateusz Pawlicki kl. I A
  Karol Kosowski kl. III B
  Mateusz Brzozowski kl. II D
  Cezary Miecielica kl. II A

  Wyżej wymienieni uczniowie wzięli udział w drugim etapie konkursu, w szkolnej auli.

  Zgromadzona publiczność obserwowała zmagania uczniów w czterech konkurencjach, które miały wyłonić najlepszego z najlepszych. Zawodnicy odpowiadali na pytania, objaśniali znaczenie symboli ekologicznych, określali czas rozkładu odpadów oraz projektowali modę. Konkurencje były oceniane przez komisję w składzie wicedyrektor Kamila Boros, Elżbieta Ptasznik, Hanna Mincewicz i Katarzyna Józków.

  Zdobywcami I i II miejsca zostali Mateusz Brzozowski i Cezary Miecielica. Nagrodą dla zwycięzców jest udział w uroczystych obchodach Dnia Ziemi w Urzędzie Miasta oraz niespodzianka od Prezydenta Elbląga.

  Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.
  autor: Elżbieta
  czwartek, 26 marca 2015

__________________________________________________________________________________________

 • VI finał konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

  Dnia 05 marca odbył się VI finał konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowany przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.
  Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:

  Kinga Brogowska kl. II f
  Michał Golińczak kl. IIg
  Szymon Podgórski kl. II c
  Grzegorz Żukowski kl. IVa

  Nasza szkoła zajęła 7 miejsce na 29 uczestniczących szkół w konkursie.

  Opiekunem uczniów była Hanna Kacała.

  autor: Hanna
  czwartek, 26 marca 2015


__________________________________________________________________________________________

 • Matematyka ma swoje święto – Dzień Liczby Pi

  W P-ątek 20.03.2015 w naszej szkole obchodzony był dzień jednej z ulubionych liczb wszystkich matematyków.  Jak co roku z okazji tego święta zorganizowany został konkurs międzyklasowy „Pi i Sigma”, w którym nagrodą był pyszny tort.  Uczestnicy konkursu obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą Ludolfiny, czyli bohaterki dnia oraz skosztowali matematycznych ciasteczek.  Najlepszą drużyną okazała się klasa III B .  Drugie miejsce wywalczyła IV B a trzecie  IV D.

  Wszystkim drużynom gratulujemy !


  autor: Magdalena
  piątek, 20 marca 2015

  galeria>>

.

________________________________________________________________________________________________________________

Uwaga!

Do jutra, tj. środa 21 stycznia 2015r., zbieramy od klas słoiki z grosikami. Finał „Góry Grosza” odbędzie się na szkolnym korytarzu w czwartek (22.01.2015r.) na długiej przerwie, gdzie będziemy ważyć, a następnie liczyć grosiki. Klasa, która uzbiera „najcięższą” ilość grosików otrzyma nagrodę w postaci wolnego dnia z wychowawcą.
autor: Samorząd
wtorek, 20 stycznia 2015


________________________________________________________________________________________________________________

olimpiada
9 stycznia 2015r. Patryk Szałkowski, uczeń kl. 2g (technik elektronik) wziął udział w okręgowych zawodach XLI edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej w Olsztynie.  Organizatorem OWT jest Naczelna Organizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.  Za uczestnictwo w zawodach okręgowych, Patryk otrzymał dyplom, honorowany  podczas rekrutacji na kierunki techniczne Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.


autor: Asia
piątek, 16 stycznia 2015

________________________________________________________________________________________________________________

otwarcie100 dni do matury...

9 stycznia 2015 w hotelu "Arbiter" odbyła się tegoroczna studniówka Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych, której motywem przewodnim była oskarowa gala .Uroczystego otwarcia balu, tuż po tradycyjnie przez uczniów klas czwartych wykonanym polonezie, dokonał gość honorowy- Pan Dyrektor Mirosław Zalewski.

polonez

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Studniówka 2015 została okraszona wręczeniem Oskarów naszym drogim Pedagogom.

oskary

Bal trwał do białego rana...

.

.


galeria>>
autor: Ania
poniedziałek, 12 stycznia 2015

________________________________________________________________________________________________________________

Bez " zajęć pozalekcyjnych"

Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny pokazała, że ciężka praca na sksach oraz zajęciach pozalekcyjnych może zaowocować!!!!!!
Tym razem uczniowie Zsti okazali się bezkonkurencyjni w całym Elblągu.
Żadna ze szkół ponadgimnazjalnych nie była w stanie przeciąć drogi do zdobycia mistrzostwa Elbląga w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych.
W finale nasza szkoła spotkała się z II LO oraz ZSIŚiU oba pojedynki zostały rozstrzygnięte na naszą korzyść w stosunkach setów 2:1. Reprezentacja chłopców ZSTI ( piłka siatkowa ) awansowała do rozgrywek regionalnych - powodzenia w dalszych bojach !!!!

autor: Marek
czwartek, 15stycznia 2015

________________________________________________________________________________________________________________

 • kartka

.

________________________________________________________________________________________________________________

Spotkanie z Doradcami Zawodowymi

11 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z Dordcami Zawodowymi
z elbląskich gimnazjów. Spotkanie miało na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia w ZST-I.Zaprezentowaliśmy:
- sale dydaktyczne,
- pracownie komputerowe,


- osiągnięcia i sukcesy naszej młodzieży,
- klasymundurowe zaprezentowały swoje umiejętności - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, musztrę.

.

.

.

.

.

.

autor: Agnieszka
poniedziałek, 15 grudnia 2014


__________________________________________________________________________________________

krwinkaJubileusz  95 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK za największą w 2014r. liczbę krwiodawców i ilość oddanej krwi  - 37350 litrów.Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne wyróżnienia:
Patrycja Linda  IVa
Jarosław Krygrowski  IVb
Jakub Staniszewski  IVd
Damian Zalewski  IVd
Dariusz Kobus  IIIc
Krzysztof Włodarczak IVe

Jubileusz  95 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża jest okazją do przedstawienia działalności  Szkolnego Koła Honorowych Krwiodawców „Krwinka”, które rozpoczęło swoją działalność 12 lat temu.   W pierwszym roku do Koła należało 7 krwiodawców, ale w następnych latach chętnych do oddania krwi było coraz więcej. Do grudnia 2014r. odnotowaliśmy 354 dawców, którzy oddali łącznie 180900 litrów krwi.   Na uwagę zasługuje fakt, że klub ma w swoich szeregach również dziewczęta.
W ciągu minionych lat krwiodawcy ZST-I wielokrotnie byli  nagradzani pucharami, wyróżniani dyplomami . W 2009r. otrzymaliśmy Medal Pamiątkowy za popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa.Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa składam wszystkim klubowiczom podziękowania za dotychczasową działalność i zapraszam wszystkich chętnych  do wstąpienia w nasze szeregi.                                                                                                                                                                             

autor: opiekun koła "Krwinka" Ewa Korzeniowska
poniedziałek, 15 grudnia 2014

__________________________________________________________________________________________

Mikołajkimikolaj

5 grudnia (piątek) w naszej szkole odbędą się Mikołajki. Odwiedzi nas Mikołaj! Będziemy jak co roku zbierać pieniądze na elbląskie schronisko. Liczymy na Waszą pomoc. W programie: kiermasz z upominkami, loteryjka, konkurs Mikołajowy. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia starych kołder, kocy i poduszek do wyściełania bud dla zwierząt w schronisku (do sali 106). Pamiętajmy o zwierzakach, zima już daje o sobie znać.Zachęcamy do wspólnej zabawy.

.


autor: Samorząd
środa, 3 grudnia 2014

 

__________________________________________________________________________________________

konkursŚWIĄTECZNY KONKURS GRAFICZNY PROJEKTU IT SZKOŁA
„ MAGIA ŚWIĄT”

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, do oddania głosu na pracę naszego ucznia z klasy III B, Piotra Stelmacha, który bierze udział w projekcie IT Szkoła oraz w konkursie graficznym organizowanym przez IT Szkołę i Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.W
ciągu jednego dnia na pracę można oddać jeden głos z jednego komputera/adresu IP


Zapraszamy do głosowania!

link do pracy konkursowej>>


autor: Iza
środa, 3 grudnia 2014

 

__________________________________________________________________________________________

II Ogólnopolski ranking klas mundurowych

Od 1 października można głosować na naszą szkołę w rankingu szkół na stronie www.klasamundurowa.pl.

Zapraszamy do głosowania!

link do sondy>>


autor: Iza
piątek, 21 listopada 2014


__________________________________________________________________________________________

Decyzje stypendialne

Decyzje stypendialne są do odbioru w gabinecie pedagogów szkolnych.

Szanowni Państwo rozpoczynamy realizację  stypendium szkolne. Mają Państwo dwie możliwości:  

 • GOTÓWKOWO zakup WYŁĄCZNIE odzieży sportowej/umundurowania podręczników i przyborów szkolnych. Faktury imienne wystawione na wnioskodawcę stypendium (rodzic/ opiekun prawny/ uczeń pełnoletni). Zanim Państwo kupią odzież lub buty proszę upewnić się, czy sprzedawca na fakturze napisze: obuwie sportowe, bluza sportowa itp. Zwrot założonych pieniędzy u księgowej w godz. 8.00 – 15.00
 • BEZGOTÓWKOWO – w hurtowni „Aga” przy ul. Grunwaldzkiej. Należy tylko się zgłosić z dowodem osobistym. Firma współpracuje z: hurtownią papierniczą EKO, księgarnią U WANDY – ul. Garbary;  księgarnią językową POLANGLO.

      Hurtownia akceptuje KARTY DUŻEJ RODZINY

TERMIN REALIZACJI od 25.10 do 15.12.2014r.

W PRZYPADKU ODBIORU PIENIĘDZY PRZEZ UCZNIA PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ ZGODĘ NA POBRANIE GOTÓWKI Z: DATĄ,  CZYTELNYM PODPISEM RODZICA ORAZ SERIĄ I NR DOWODU OSOBISTEGO
autor: Zofia
wtorek, 25 listopada 2014

__________________________________________________________________________________________

slubowanieŚlubowanie Klas Wojskowych


Blisko 60 uczniów z klas wojskowych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych złożyło uroczyste ślubowanie. W tym ważnym wydarzeniu udział wziął prezydent Elbląga Jerzy Wilk, przedstawicie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, która współpracuje ze szkołą oraz rodzice uczniów.

slubowanie

.

galeria>>

prasa>>

prasa>>


__________________________________________________________________________________________

medalLicealiada 2014 - 2015

14 listopada 2014r. w sali MOS w Elblągu odbyły się rozgrywki piłki ręcznej chłopców.
W zawodach wzięli udział zawodnicy z rocznika 1995 i młodsi.
Najbardziej emocjonujące spotkanie nasza drużyna rozegrała z ZSZ Nr 1.
Pierwsza połowa zakończyła się remisem.W drugiej (po błędach przeciwnika) uzyskaliśmy czterobramkową przewagę.
Emocji nie brakowało, ponieważ szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę w dwóch ostatnich minutach meczu.

Oto skład zawodników zwycięskiej drużyny:

licealiada

Wojciech Rożentalski
Dawid Smoliński
Grzegorz Polcyn
Konrad Baudyga
Adam Załuski
Dominik Kochański
Sebastian Pędzik
Dawid Ręczkowski
Dawid Cybulski
Sebastian Bonicki
Marcin Kowieski

.

.

.


autor: Katarzyna
środa, 17 listopada 2014

.

________________________________________________________________________________________________________________

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

.

Z przyjemnoscią informujemy, że 13listopada 2014 roku najlepszy uczeń ZSTI - Damian Zale wski ( klasa IV d) kolejny raz został uhonorowany nagrodą stypendium Prezesa Rady Ministrów.
 

Dumni z osiągnięć Damiana serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.autor: Katarzyna
środa, 14 listopada 2014

.

.

________________________________________________________________________________________________________________

96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

kwintet

07 listopada świętowaliśmy 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w uroczystym koncercie w wykonaniu Kwintetu Blaszanego Elbląskiej Orkiestry Wojskowej pod dowództwem kpt. Macieja Skrzypczaka.Podczas występu usłyszeliśmy najbardziej znane pieśni i marsze wojskowe. Nasi goście nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

.

.


autor: Iza
środa, 14 listopada 2014

 

__________________________________________________________________________________________

Marsz Zdrowia

18 października 2014 r. młdzież z naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięła udział w Marszu Zdrowia promującym profilaktykę raka piersi.

Impreza zorganizowana przez Elbląskie Amazonki i Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu połączona była z konkursem na najlepsze hasło o tematyce promującej zdrowie.

Młodzież z ZSTI ruszyła pod hasłem:
"Prawda jest lepsza od choroby. Badaj się ! Wygraj z rakiem!

glos

Hasło 9:- Głosuj!

________________________________________________________________________________________________________________

Pamięć należy się wszystkim

pamiec pomnik
"Jest takie miejsce, w sumie niedaleko od drogi, ale jednak niewidoczne, splamione krwią i przepełnione bólem. Pogrzebano tu jeńców wojennych, więzionych w obozie Stutthof. Dziś (29 października) odwiedzili je uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych, by uporządkować obelisk i wspomnieć ofiary hitlerowskich zbrodni."
źródło: Portel >>

Zobacz zdjęcia>>.

autor: Iza
czwartek, 30 października 2014

 

__________________________________________________________________________________________

Zwycięzcy gry miejskiej "Spacer w przeszłość”

grafika28 października 2014 r.  w Centrum Spotkań Europejskich; Światowid; odbyło się  wręczenie nagród najlepszym uczestnikom gry miejskiej "Spacer w przeszłość”.  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na pierwszym i drugim miejscu uplasowały się drużyny z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu.

Drużyna z klasy 2b; Krwawy Dwulit; ( w składzie: Natalia Zastępowska, Konrad Dwulit, Sylwester Hryckiewicz oraz Mateusz Sokołowsk) zajęła w konkursie I miejsce i otrzymała nagrodę główną czyli kartę upominkową do EMPIK o wartości 225 zł.


Na drugim miejscu uplasowała się  drużyna "VIP". Uczniowie z klasy 3a: Agnieszka Strug, Ola Świgoń, Krzysztof Graman, Marceli Rogowski, Karol Kalinowski jako nagrodę otrzymali kartę upominkową do EMPIK o wartości 200 zł.  

Spotkanie było połączone z wystawą fotografii "Elbląg wczoraj i dziś".

Gratulujemy!

autor: Iza
czwartek, 30 października 2014

 

__________________________________________________________________________________________

Z wizytą w muzeum...

24 października  odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, w którym obejrzeliśmy wystawy interaktywne o Elbląu i jego dawnych mieszkańcach.Szczególne zainteresowanie wzudził film holograficzny "Historie ponad granicami".
galeria>>>

autor: Iza
czwartek, 30 października 2014

________________________________________________________________________________________________________________

Pomagamy Elbląskiej Orkiestrze Wojskowej

.

.

23 października w sali kina "Światowid" odbył się uroczysty koncert jubileuszowy Elbląskiej Orkiestry Wojskowej kierowanej przez majora Macieja Skrzypczaka. W przygotowaniu koncertu pomagali uczniowie klasy IIb.

.

.

.

.

Na scenie w trakcie wykonywania utworu "Kapryśny puzon" pojawiła się Izabela Borkowska, która zagrała epizod owacyjnie przyjęty przez publiczność.

Organizatorzy koncertu złożyli serdeczne podziękowania za pomoc młodzieży z naszej szkoły.

autor: Iza
czwartek, 30 października 2014

.

__________________________________________________________________________________________

Wykład otwarty

Dnia 22 października klasa I F wraz z wychowawcą Elżbietą Ptasznik uczestniczyła w otwartym wykładzie, który odbył się w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Prelekcja pt: „Logistyka jako broker informacji” obejmowała zagadnienia transportuw Europie na przykładzie funkcjonowania polskich przedsiębiorstw. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w logistyce wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa transportowego ale również kreatywności i znajomości języków obcych.
galeria>>

autor: Ela
środa, 22 października 2014

   

  .

  Wyjazd do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańku  15 października uczniowie klas I A, I B i I F uczestniczyli w wycieczce do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
  Mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się historycznym wydarzeniom, które miały miejsce na terenie Stoczni Gdańskiej. W słynnej Sali BHP opiekunowie Mirosław Kruba i Grzegorz Kołacki nakreślili uczniom zarys wydarzeń z lat przemian ustrojowych w Polsce. Następnie pod opieką pani przewodnik zwiedziliśmy wystawę, która uświadomiła nam jak znaczące były inicjatywy demokracji, szczególnie ruch Solidarności, dla kształtu dzisiejszej Europy, jak ważna jest demokracja, wolność słowa czy sprawiedliwość.
  Zarówno na młodzieży jak i na opiekunach wystawa zrobiła duże wrażenie. Nowo otwarty budynek nawiązujący formą do budowanego statku oraz zgromadzone w nim eksponaty były dla nas bodźcem do dyskusji w drodze powrotnej.
  galeria>>
  autor: Ela
  poniedziałek, 20 października 2014

 • UWAGA!

  21 X 2014
  g. 11:00 – 13:00

__________________________________________________________________________________________

WYBORY DO MŁODIEŻOWEJ RADY MIASTA ELBLĄGA 2014

GŁOSOWANIE TYLKO PO OKAZANIU LEGITYMACJI SZKOLNEJ LUB DOWODU OSOBISTEGO

UCZNIOWIE O OKREŚLONYCH GODZINACH UDAJĄ SIĘ  POD OPIEKĄ NAUCZYCIELA DO AULI SZKOLNEJ

KANDYDACI:
 

DORIAN GAJEWSKI kl. II b
MATEUSZ WOJCIECHOWSKI kl. II f

autor: Barbara
poniedziałek, 20 października 2014

.

__________________________________________________________________________________________

Koło "Krwinka"
krew

Tradycyjnie, w październiku zostały podsumowane wyniki Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie” na etapie rejonowym. Nasza szkoła uplasowała się  na zaszczytnym II miejscu z wynikiem 37350 ml oddanej krwi. Wszystkim honorowym krwiodawcom jeszcze raz bardzo dziękuję za dar wrażliwego serca. • .

  Wśród licznej grupy krwiodawców wyróżnili się uczniowie:
  Patrycja Linda    IVa
  Jarosław Krygrowski     IVb
  Jakub Staniszewski    IVd
  Damian Zalewski   IVd
  Krzysztof Włodarczak IVe

.

.

  • .
  autor: opiekun koła "Krwinka" Ewa Korzeniowska
  wtorek, 14 października 2014

.

.

__________________________________________________________________________________________

 • .

Uwaga!!!

Procedura uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA


Szanowni Uczniowie,

W związku z licznymi prośbami z Waszej strony po raz kolejny uruchamiam procedurę przyznania dostępu do zasobów MSDNAA firmy Microsoft.

Aby uzyskać dostęp do zasobów należy zgłosić się do pani Izabeli Mroczkowskiej do 31 października 2014r.

więcej>>
autor: Izabela
wtorek, 14 października 2014

.

__________________________________________________________________________________________

Na polu bitwy...zagan

10 października

Jest to dzień podsumowujący nasz pobyt, oprócz porannych atrakcji wzbogaconych o tradycyjne już żarty - tzw. zielona noc, apel poranny, na którym zestawiono wyniki, nagrodzono zwycięzców i uroczysta defilada. Po obiadku powrót do domu - to tylko jakieś 12 godzin :) damy radę!

galeria>>


prasa o nas>>

autor: Danuta
piątek, 10 października 2014


Na polu bitwy...

9 października

Poranna codzienność :) do dzieła! Z początku wizyta w Parku Maszyn - obejrzeliśmy Leoparda, BWP i Rosomaki. Łyk żołnierskiego doświadczenia z relacji żołnierza zawodowego - uczestnika misji Afganistan. Następnie konkurencja kulturalno-oświatowa - coś dla nas :) maszerujemy i śpiewamy :) i tak wyśpiewaliśmy sobie miejsce szóste. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy ósme miejsce. Teraz czas odpocząć, najlepiej na dyskotece :) .


galeria>>


prasa o nas>>

autor: Danuta
czwartek, 09 października 2014


Na polu bitwy...

8 października

Pobudka, poranna zaprawa, śniadanko i do roboty - w pole :) Dzisiaj łyk przydatnej w życiu teorii - czyli zajęcia z Żandarmerią, pierwsza pomoc, historia 62 Commando, i zmora ucznia - sprawdzian ... z marszobiegu :) Spokojnie to tylko 8 kilometrów (!) Poszło całkiem nieźle - 1 godzina i jedna, jedyna minuta :) I najważniejszy punkt dnia - uścisk dłoni pana Podsekretarza Stanu Macieja Jaknowskiego - przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania otrzymaliśmy symbolicznego Gryfa. Dzień zakończył się spokojnie. Pełni wrażeń udaliśmy się na kwatery - ale nie ma tak dobrze - jest jeszcze pani Szwarc :> - i nasze buty... - biedne, bo wylądowały na dworze - nie spełniły wyśrubowanego standardu czystości pani Danuty :) . 

galeria>>


prasa o nas>>

autor: Danuta
wtorek, 08 środa 2014


Na polu bitwy...

.

.

Zaprawa, o 8.00 śniadanko, 9.00 apel - przywitał nas dowódca 11

Batalion Dowodzenia i dyrektor Departamentu Wychowania. 10 - 16

poszliśmy w teren..

.

.

Instruktaż zaczęliśmy od rzutu granatem. Co godzina zmiana.
Kolejnym punktem była nauka przyjęcia postawy bojowej. Trzeci punkt to strzelanie z wiatrówek w hełmach i kamizelce w odległości 50 m, gdzie wczoraj zajęliśmy trzecie miejsce na 5 drużyn.Kolejny punkt to strzelanie z broni krótkiej - pistolet. Tu szło nam całkiem nieźle. Następny punkt to repliki karabinów maszynowych i możliwość strzelania. A na koniec zabawa z paintballem. O 16 obiad. Atmosfera niesamowita młodzież wszędzie porusza się w szyku i maszeruje ze śpiewem. Każda szkoła maszeruje na swoją nutę. Po kolacji o godz. 19 odbyła się część artystyczna. Zaprezentowało się nam na scenie 6 szkół. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka, po której szybko do lokali sypialnych :) . Choć nie... (!), nasz opiekun o ksywce "rusek" zorganizował nam przed capstrzykiem jeszcze kilka "orbitek" dookoła  baraku i opuszczanie go i zbiórkę przed barakiem  w kila sekund. Zabawa przednia choć bardzo przypominająca nie szkołę a wojsko. Rywalizacja na każdym kroku.
.

galeria>>

prasa o nas>>

.

.autor: Danuta
wtorek, 07 października 2014


.

Centralny Zlot Klas Mundurowych okiem uczestników :)

Wszystko zaczęło się w poniedziałek 6 października 2014, wyruszamy spod szkoły, jedziemy z panią Danutą Szwarc i panem Markiem Gudzińskim, przed nami dłuuuuuuuga podróż, ale humory dopisują :) ... Jest po godzinie 19... Dojechaliśmy! Najpierw zakwaterowanie - mieszkamy w lesie z dala od cywilizacji, ale nikt nie narzeka :) Wszyscy podnoszą się na duchu. Pora na szybką kolację, potem odprawa i w końcu idziemy spać :)prasa o nas>>

.


autor: Danuta
poniedziałek, 06 października 2014Jesienne biegi przełajowe


         Złoto indywidualnie i srebro drużynowo to dorobek naszej szkoły w jesiennych biegach przełajowych otwierających międzyszkolną rywalizację sportową w roku szkolnym 2014/2015. Bezkonkurencyjny w kategorii chłopców klas pierwszych okazał się Damian Weber z klasy IB.Zawody w kategorii drużynowej chłopców przyniosły medal srebrny, lepszy okazał się tylko Zespół Szkół z Pasłęka, którego specjalnością jest lekka atletyka . Warto wspomnieć o czwartym miejscu dziewcząt w rywalizacji drużynowej. Najmniej lubiane miejsce przez sportowców nasze dziewczyny zajęły w stawce 10 szkół.

 • Mundurino 2014 - ZSTI na II miejscu  17 września 2014 na terenie Nadleśnictwa Elbląg odbył się drugi już turniej MUNDURINO. Ściąganie odcisków palców, lokalizowanie metalowych przedmiotów w ziemi czy udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadku - to tylko część zadań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy turnieju. W zawodach brało udział 8 drużyn w czteroosobowym składzie. Naszymi reprezentantami byli Patrycja Nadachewicz (klasa IVa), Sebastian Zdziarski (klasa IVa), Mateusz Raczkoski (klasa IIIa) i Michał Romanowski (klasa IIf) . Po ciężkich zmaganiach drużyna ZSTI stanęła na podium zajmując II miejsce, gratulujemy

  galeria>>
  autor: Patrycja
  poniedziałek, 29 września 2014


 • Obchody 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  27 września 2014 reprezentacja klas mundurowych pod opieką p. A.Sałamacha i p. A. Konowalskiej wzięły udział w obchodach 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Zebrani przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego/Żołnierzy Armii Krajowej mieli okazję zapoznać się z programem artystycznym w wykonaniu uczniów SP 15 oraz Gimnazjum nr 7, mającym upamiętnić krwawe czasy i ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przez zabranych kwiatów w miejscu pamięci.  galeria>>
  autor: Ania
  sobota, 27 września 2014


 • Otrzęsiny klas pierwszych

  26 września 2014 odbył się chrzest bojowy pierwszaków. Aby wstąpić w szeregi społeczności szkolnej pierwszaki musiały przejść przez szereg konkurencji wojskowych, takich jak: musztra wojskowa, rzut granatem, ubiór munduru wojskowego i wiązanie butów wojskowych na czas, przeciąganie liny "Ciągnij linę, nie wejdź na minę", sztafeta na poligonie, taniec ze śmiercią czy konkurs wiedzy o szkole "Przepustka do ZSTI".  W kantynie żołnierskiej "Rewolucja" czekały na "koty" same specjały: krwawa mary, słodki granat, kotlet podeszwa generała, grochówka bez grochu oraz specjał kantyny "Rozerwane bebechy".

  Na końcu "koty", aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej zdyscyplinowanej społeczności szkolnej złożyły ślubowanie, że będą przynosić kanapki starszym kolegom i uśmiechać się do koleżanek. Przysięgę złożył również Pan Dyrektor, który ślubował, że nie będzie ganiał na skarpetkach uczniów dookoła szkoły

  Te bardziej niesforne pierwszaki wylądowały w "Kampanii karnej", gdzie miały okazję bliżej poznać się ze starszymi kolegami :)

  Dziękujemy klasom drugim za organizację konkurencji wojskowych oraz pierwszakom za wspólną zabawę.

  galeria>>

  autor: Opiekun Samorządu - Katarzyna Józków
  piątek, 26 września 2014


.

Konferencja naukowa pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

26 września 2014 delegaci klas mundurowych pod opieką pani Anny Konowalskiej wzięły udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, Akademię Obrony Narodowej oraz 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną w Elblągu, pt. "Administracja publiczna i siły zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego na obszarach morskich. Zalew Wiślany", która miała na celu przybliżenie informacji na temat roli i zadań samorządu terytorialnego w systemie bezpieczeństwa w regionie oraz pokazanie w tym systemie roli sił zbrojnych i służb mundurowych na obszarze Województwa Warmińsko - Mazurskiego, w tym na Zalewie Wiślanym. Młodzież miała okazję wysłuchać referatów : Marynarka Wojenna w systemie bezpieczeństwa państwa, systemy wspomagania zarządzania bezpieczeństwem na obszarach morskich, bezpieczeństwo obiektów infrastruktury krytycznej na obszarach morskich, funkcjonowanie administracji wojskowej, współpraca Morskiego Oddziału Straży Granicznej z administracją publiczną, ochrona instalacji morskich na przykładzie platformy wydobywczej, ochrona portów morskich, współdziałanie wybranych elementów systemu bezpieczeństwa morskiego państwa.

autor: Ania
piątek, 26 września 2014


 • Święto 95. Rocznicy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu


  Fot. Anna Dembińska  

  19 września 2014 klasy mundurowe pod opieką pani Danuty Szwarc i pani Hanny Kacały wzięły udział w Polowej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którą odprawił Biskup Polowy Wojska Polskiego dr Józef Guzdek, następnie młodzież śladami Pododdziałów Reprezentacyjnych z Pocztami Sztandarowymi Jednostek Wojskowych 16 PDZ przemaszerowała ulicami miasta na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie nastąpił uroczysty apel z okazji 95. Rocznicy Powstania 16 PDZ i defilada pododdziałów z pokazem musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg.

  Link:    http://www.portel.pl/fotka0.php3?id_fot=4381&id_dz=21

  autor: Danuta
  piątek, 19 września 2014


 • 74 rocznica napaści ZSRR na Polskę oraz z Dzień Sybiraka


  17 września 2014 klasa wojskowa pod opieką pani Aleksandry Sałamacha wzięła udział w miejskich uroczystościach związanych z 74 rocznicą napaści ZSRR na Polskę oraz z Dniem Sybiraka. Przedstawiciele władz i delegaci Związku Sybiraków przemawiali pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Agrykola. Uroczystość wzbogacili uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków, którzy przygotowali montaż poetycko-muzyczny. Obchody święta zakończono złożeniem kwiatów w miejscu pamięci.
  autor:Aleksandra
  piątek, 19 września 2014


 • Uwaga!
  Przyjmujemy kandydatury na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego.
  Poszukujemy osób przedsiębiorczych, śmiałych, pomysłowych, inteligentnych.
  Termin: 26.09.2014  sala 106 (u p. Józków)

  Uwaga!
  Chcesz brać udział w ciekawych wydarzeniach i imprezach szkolnych?
  Jesteś kreatywny i towarzyski?
  Zgłoś się do się do p. Józków (sala 106)


  Wkrótce:

  Dzień Edukacji Narodowej
  13.10.2014r.
  Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
  październik (termin do ustalenia )

                                                                                   Samorząd  autor: Kasia
  piątek, 19 września 2014
 •       Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
        
  1.09.2014 odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, uświetniona obecnością władz miasta Pana Prezydenta, Pana wiceprezydenta Marka Pruszaka, Pani dyrektor Departamentu Edukacji Iwony Mikulskiej oraz przedstawicieli Sejmu, Senatu, Rady Miasta, służb mundurowych i innych znamienitych instytucji oraz szkół.
               Część oficjalna została otwarta przez Pana Dyrektora Mirosława Zalewskiego. Nasi uczniowie klas proobronnych zaprezentowali gościom musztrę paradną.
               Po pokazie Szanowni Goście oraz uczniowie przemieścili się do auli szkolnej, w której zabrali głos: Pan Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych, Pan Prezydent Jerzy Wilk i Pani Dyrektor Kuratorium Oświaty w Elblągu Halina Uźluk.
               Ważnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zakończenie inauguracji zostało zwieńczone scenką kabaretową w wykonaniu kolegów i koleżanek naszej szkoły.

  rs

  2


  prasa>>

  galeria>>


  autor: Ania
  poniedziałek, 1 września 2014
 • Żagań 2014

  Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie oraz Warmińsko - Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie uznały ZSTI w Elblągu za najlepszą szkołę w województwie warmińsko - mazurskim,  realizującą program klas mundurowych.

  Szkoła została wyznaczona do reprezentowania naszego województwa w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych -Żagań 2014. Zlot odbędzie się w październiku w formie zawodów o nagrodę Ministra Obrony Narodowej.


  autor: Danuta
  piątek, 29 sierpnia 2014

 

Ośmiu wspaniałych

Tegoroczna -  jubileuszowa XV edycja Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych była niezwykle podniosłym, miłym i wzruszającym wydarzeniem dla wolontariuszy z Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych. 


Praca na rzecz innych, wykonywana przez dwóch uczniów klasy II D - Krzysztofa Borkowskiego i Marcina Wersockiego była na tyle wartościowa, że znaleźli się oni wśród ósemki Wspaniałych.

.

wygrana Uroczysta gala, połączona z wręczeniem nagród oraz występami artystycznymi odbyła się 11 kwietnia 2013 roku.

wygrana

Serdecznie gratulujemy Wspaniałym Wolontariuszom oraz Rodzicom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Więcej informacji na temat gali konkursowej w lokalnych mediach:http://www.portel.pl/artykul.php3?i=64495

Zachęcamy zainteresowane osoby do współpracy wolontarystycznej -  szkolne koło "Wolontariat ZSTI"

.


.

.

.

autor: Kasia
środa, 17 kwietnia 2013

.